Писати есеї, спогади чи літературні репортажі — не моя професія. І хоча знаний австрійський письменник Карл Краус якось сказав, що “історик — це журналіст, якому не знайшлося місця в щоденній газеті”, дозволю собі з ним не погодитись. Я написав близько півсотні статей, книжок, передмов тощо, здебільшого не буваючи в тих місцях, про які пишу, але мене аж ніяк не мучили докори сумління. Хоча, чи то є сумлінням для науковця?
Що відрізняє людину від тварини? Дуже загальне питання, яке, без розрізнення і уточнення критеріїв, залишається безглуздим. Що є «складовими» людської сутності? Дві основні царини відмінностей – мислення та емоції.
В інтерв’ю для газети «Галичина» громадський діяч, автор книг і численних публікацій з ідеології українського націоналізму та про українські проблеми, головний редактор тижневика ОУН «Шлях Перемоги» Віктор РОГ наголосив, що прищепити нації психологію господаря на своїй землі – головне завдання українського націоналізму. Він переконаний, що допоки не змінена психологічна установка нації, допоки їй не прищеплена надійна вакцина проти українофобії, малоросійства, плебейства, угодовства, до тих пір паразитуватимуть на її тілі різні пройдисвіти і виводитимуть на могилах наших надій і перспектив свої…
Відомий історик, архівіст з Сум Геннадій Іванущенко тривалий час працює в архівах українських організацій у Великобританії. Регулярно йому трапляються унікальні документи доби визвольних змагань українського народуXX століття, які він, по мірі надходження, викладає онлайн. Про оцифрування фондів, рідкісні документи, про можливість викладати їх у відкритий доступ Геннадій Іванущенко розповів УІС.
Джерело: UA:СУМИ
Історія товариства ,,Просвіта” це — успіх і занепад, це — період повного піднесення культурно-суспільного розвитку українського народу і повне знищенні цього розвитку, і нове не відродження, а часткове поновлення в сучасних умовах, коли країною керують невігласи і відверті кримінальні злочинці. Історично ,,Просвіта” стояла на чолі тяжкої, дрібної, щоденної, не раз дуже мозолистої і чорної праці на шляху до самостійної національної держави. Вона вистояла в боротьбі з внутрішніми опонентами і ворожими силами, що надіялися її ліквідувати. В силу певних історичних подій…
Недовго чекали... Аж ось на "Данкорі" й перші аналізи з інтерпретаціями перейменувань сумських вулиць приспіли.